Apotheosis logo

Apotheosis

Wszystkie rzeczy, które powinny były być.


Downloads 41M pobrania
Views 0 opinie
Created Utworzony 5 lata temu

Zasoby zewnętrzne

Twórcy modów

Shadows_of_Fire awatar

Shadows_of_Fire

Opis moda

Apotheosis to modyfikacja zawartości, która pozwala Ci stać się silniejszym niż kiedykolwiek wcześniej, jednocześnie zachowując w sercu mechanikę vanilli. Każda funkcja została starannie połączona, aby stworzyć spójną i kompletną całość. Funkcje obejmują proste zmiany, takie jak wyższe trzciny cukrowe, aż po ogromne przebudowy podstawowych systemów, takich jak Zaklęcia. Apotheosis jest podzielony na moduły, z których każdy ma swoje określone zadanie. Moduły są niezależne i każdy z nich może być wyłączony w dowolnym momencie, choć często mają interakcje z innymi modułami. Wszystkie moduły są domyślnie włączone.

Moduł Zaklęć to pełna przebudowa Stołu Zaklęć i procesu zaklęć. Dodano wiele nowych zaklęć, a niektóre przedmioty, które wcześniej nie były ulepszalne za pomocą zaklęć, teraz można nimi ulepszyć (takie jak nożyce). Półki na książki i inne bloki teraz dają jedną lub wiele Statystyk Zaklęć, które wpływają na skuteczność twoich zaklęć. Zauważysz również, że maksymalny poziom wielu zaklęć został zwiększony, a Stół Zaklęć ma zupełnie nowe GUI. Podczas zaklęć teraz trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, zamiast tylko poziomu. Eterna reprezentuje siłę twojego zaklęcia, zwiększając koszt poziomu. Quanta to miara losowości, zmieniająca, jak wiele RNG jest zaangażowane. Arcana zwiększa liczbę zaklęć i sprawia, że rzadkie zaklęcia są bardziej powszechne. Statystyki stanowią podstawę znacznie bardziej zaangażowanego systemu zaklęć, zamiast stołów zaklęć ustawionych i zapomnianych z wersji Vanilla. Jeśli zastanawiasz się, jak zdobyć te statystyki, nie szukaj dalej! Apotheosis dodaje wiele nowych półek na książki, które dają te bonusy. Niektóre inne vanilliowe bloki, takie jak czaszki i świeczki, również można użyć do wzmocnienia stołu zaklęć.

Moduł Przygody to źródło wszystkiego, co warto zwiedzać. Znajdziesz tam śmiertelnie niebezpieczne potwory, naturalnie generowane pułapki i wiele więcej! A potem są nagrody - Przedmioty z Atrybutami, wzmocnione wersje normalnych przedmiotów, które są wyposażone w unikalne i potężne bonusy. Przedmioty z atrybutami przyjmują wiele form, od podstawowych przedmiotów typu Common po niezwykle potężne przedmioty typu Mythic, takie jak ten pokazany powyżej. Możesz znaleźć te przedmioty w skrzyniach, na potworach, handlując z Wędrownym Handlarzem lub pokonując boskich bossów - istoty, które same nauczyły się posługiwać atrybutami. Są też klejnoty, które można użyć do dalszego wzmocnienia przedmiotów z atrybutami. Boscy bossowie mogą być znalezieni w Boss Dungeons, a czasami mogą najeżdżać, pojawiając się naturalnie na powierzchni świata. Każdy boss zrzuca spersonalizowany Przedmiot z Atrybutami, który będzie wcześniej ulepszony wysokopoziomowymi zaklęciami. Ci bossowie stają się silniejsi wraz z postępem, a najpotężniejsze z nich znajdują się w The End.

Moduł Spawnerów wprowadza kilka zmian usprawniających Mob Spawners. Teraz można je podnieść za pomocą Jedwabnego Dotyku i modyfikować za pomocą różnych przedmiotów. W Vanilla Mob Spawner są przeszkodami. Apotheosis sprawia, że są o wiele więcej. Za pomocą odpowiednich przedmiotów można zmienić niemal wszystko! Od prostych zmian, takich jak edycja zasięgu spawnu, po niesamowite wzmocnienia, takie jak ignorowanie wszystkich warunków spawnu (łącznie z pobliskimi graczami), Apotheotic Spawners sprawią, że będziesz chciał zapisywać położenie każdego spawnera, na który natrafisz. Nawet jeśli nie lubisz zmiany, którą wprowadziłeś, możesz ją cofnąć za pomocą odwróconego modyfikatora. Modyfikatory Spawnerów są stosowane, trzymając określony przedmiot (lub przedmioty) i klikając prawym przyciskiem myszy na spawnerze. Opis każdej modyfikacji można zobaczyć, najedzając na nią w JEI. Moduł Spawnerów dodaje również zaklęcie Przechwytywania. To zaklęcie stosuje się do mieczy i daje szansę, że potwór zrzuci jajko na spawn po śmierci. Jajka na Spawn można użyć do zmiany rodzaju moba, którego spawner będzie tworzył.

Moduł Mikstur zawiera nowe mikstury, dodaje nowe przepisy na wcześniej nieosiągalne mikstury i wprowadza kilka innych nowości, aby wspierać używanie mikstur. Natychmiast zobaczysz nowe mikstury i przepisy na niektóre efekty vanilli, które wcześniej nie można było uzyskać. Zobaczysz również nowy przedmiot - Amulet Mikstur, połączenie i kontrolowalna mikstura. Te amulety są połączeniem trzech kopii tej samej mikstury i trochę pyłu Blaze. Amulety zapewniają określony efekt, gdy są aktywne i znajdują się w inwentarzu (lub w slocie kuriozalnym, jeśli zainstalowany). Każdy amulet ma dłuższy czas trwania skuteczności mikstury niż trzy mikstury połączone. Co najważniejsze, możesz wyłączyć amulet w każdej chwili. Czas trwania jest stosowany tylko w bardzo krótkich odstępach czasu. Jeśli włączony jest Moduł Zaklęć, możesz uczynić amulety niezniszczalnymi. Ten moduł dodaje również kilka zupełnie nowych efektów, takich jak Rozpadanie, odwrotny efekt Odporności, i Starożytne Znajomości, które zwiększają zdobywane doświadczenie za zabijanie mobów.

Moduł Wioski skupia się na wprowadzeniu nowych treści dla wiosek, mieszkańców i związanych z nimi bloków. Obecnie jest to jeden z mniejszych modułów, ale wciąż dodaje kilka przydatnych treści. Na dzień dzisiejszy wprowadza Fletching (za pośrednictwem vanilliowego Stołu Fletching) i dodaje nowe i przydatne wymiany z Wędrownym Handlarzem. Fletching to trójwejściowy system rzemieślniczy używany do produkcji strzał. Robienie strzał za pomocą fletching da wyższe ilości niż używanie stołu rzemieślniczego, a jest też kilka zupełnie nowych strzał, które można wykonać tylko na stole fletching. Wśród nich są Strzała Broadhead, Strzała Wybuchowa, Strzała Górnicza Żelazna i wiele innych! Każdy z nich daje nową opcję, jak używać łuku. Znikają dni zastanawiania się, kiedy Wędrowny Handlarz po prostu zdecyduje się zamknąć rodzinny biznes i przestać nadużywać magii teleportacji, aby sprzedać Ci nieproszone towary. Zamiast sprzedawać tylko zwyczajne przedmioty, handlarz będzie teraz czasami miał rzadkie towary lub wartościowe materiały. Zobaczysz wymiany na przedmioty takie jak żelazo, złoto, diamenty i potencjalnie przedmiot z jego osobistej puli mocno ulepszonych diamentowych przedmiotów.

Moduł Ogrodu sprawia, że rośliny rosnące pionowo rosną jeszcze wyższe. To oznacza, że trzcina cukrowa, kaktusy i bambus mogą rosnąć zwiększonej wysokości. Więc jeśli zastanawiasz się, dlaczego twoje trzciny cukrowe nagle rosną do nieba, możesz mnie oskarżyć. Limity te można konfigurować, więc można zmniejszyć, jak bardzo rosną. Ten moduł dodaje również Ender Lead, przedmiot używany do transportu zwierząt hodowlanych.

Apotheosis wykorzystuje wiele plików JSON do dostosowania funkcji. Szczegółowy schemat wszystkich typów jest dostępny tutaj, a istniejące zasoby danych są dostępne tutaj. Upewnij się, że patrz

Zrzuty ekranu z modów

Zrzut ekranu Apotheosis #582
Zrzut ekranu Apotheosis #583
Zrzut ekranu Apotheosis #584
Zrzut ekranu Apotheosis #585
Zrzut ekranu Apotheosis #586
Zrzut ekranu Apotheosis #587
Zrzut ekranu Apotheosis #588
Zrzut ekranu Apotheosis #589
Zrzut ekranu Apotheosis #590
Zrzut ekranu Apotheosis #591
Zrzut ekranu Apotheosis #592
Zrzut ekranu Apotheosis #593
Zrzut ekranu Apotheosis #594
Zrzut ekranu Apotheosis #595
Zrzut ekranu Apotheosis #596
Zrzut ekranu Apotheosis #597