Rats logo

Rats

Urocze małe szkodniki, które można oswoić i wyszkolić w walce, automatyzacji, zbieraniu zasobów, gotowaniu i nie tylko.


Downloads 14M pobrania
Views 0 opinie
Created Utworzony 5 lata temu

Zasoby zewnętrzne

Twórcy modów

sbom_xela awatar

sbom_xela

Opis moda

Rats to moda do popularnej gry Minecraft, który pozwoli Ci poznać świat szczurów. Te stworzenia pojawiają się w nocy na Overworld, podobnie jak potwory. Na ogół szczury boją się graczy i uciekają na ich widok, ale mogą stać się prawdziwym utrapieniem, gdy zaczną przegryzać drewniane ściany, kraść jedzenie i nasiona z truhel oraz niszczyć plony. Dodatkowo, szczury potrafią przechodzić przez ogrodzenia i otwierać drzwi! Aby chronić się przed inwazją tych gryzoni, możesz zastosować pułapki na szczury oraz bardziej tradycyjne metody obrony, jak np. domy z kamienia i koty.

Ważnym elementem moda Rats jest ser. Można go wyprodukować, wlewając mleko do kociołka. Oprócz tego, że ser stanowi dobre źródło pożywienia, używany jest także do ujarzmiania dzikich szczurów oraz do tworzenia różnych przepisów związanych ze szczurami. Proces wytwarzania sera można dostosować do swoich preferencji, podobnie jak zachowanie szczurów. Istnieje możliwość wyłączenia procesu wytwarzania sera i zastąpienia go serem z innych modów.

Własnością wytresowanych szczurów jest możliwość dostępu do ich ekwipunku poprzez interakcję z nimi. Można również umieścić szczura na głowie (lub na ramieniu) poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy przy wciśniętym klawiszu sneak. W ekranie ekwipunku szczura gracze mogą zobaczyć informacje o swoim szczurze, uzbroić go w hełm/sztandar, zarządzać jego ulepszeniami oraz wydawać mu różne polecenia. Istnieje wiele ulepszeń, które można wytworzyć dla szczurów, począwszy od prostych wzmacniaczy zdrowia i szybkości, aż po ogromne wzrosty siły i pancerza, a także nowe umiejętności, takie jak gotowanie jedzenia i przenoszenie całych stosów przedmiotów. Większość tych ulepszeń można stworzyć za pomocą sera i diamentów.

Obecne polecenia dla szczurów obejmują m.in.: wędrowanie, zatrzymanie, podążanie za właścicielem, polowanie na zwierzęta, zbieranie przedmiotów, zbieranie plonów, transportowanie przedmiotów, polowanie na potwory i patrolowanie. Wszystko to pozwoli Ci skutecznie zarządzać swoimi szczurami i wykorzystać ich umiejętności w różnych sytuacjach.

Aby rozmnożyć szczury, należy najpierw wykonać klatkę na szczury. Gracze mogą umieścić szczury w klatkach, najpierw umieszczając je na ramieniu, a następnie interakcjonując z klatką. Szczury różnej płci w tej samej klatce będą się rozmnażać, o ile w klatce zostanie umieszczona lampa rozrodcza dla szczurów. Ich młode będą miały szansę na nowe mutacje kolorów, których nie posiadały ich rodzice. Klatki na szczury można również ozdabiać różnymi dekoracjami.

Wytresowane szczury mogą być wykorzystane do automatycznego tworzenia różnych przedmiotów, co jest bardzo przydatne. Wystarczy wyposażyć wytresowanego szczura w ulepszenie do tworzenia i umieścić go na szczycie stołu do tworzenia przedmiotów dla szczurów. Aby uruchomić automatyczne tworzenie, wystarczy umieścić przedmioty na siatce tworzenia (nie zostaną one zużyte) i umieścić wymagane materiały do receptury w odpowiednich slotach wejściowych.

Podobno istnieją dzikie szczury, które przenoszą śmiertelne choroby. Mają one jaskrawo czerwone, świecące oczy i zieloną, zaniedbaną sierść. Są wrogie i wydają agresywne dźwięki, gdy napotkają graczy. Istnieje też legenda o rzadkim, złym Illagerze, który opanował umiejętność kontrolowania szczurów za pomocą swojej fujarki na szczury. Ten Pasterz szczurów kontroluje małą grupę złośliwych szczurów, które wykorzystuje do atakowania swoich wrogów. Ci, którzy zapuszczają się w lasy dachowe i inne magiczne biomu, powinni uważać.

Mod Rats oferuje także dodatkowe funkcje, takie jak Ratlantis, tajemnicza kraina pełna legendarnych i niebezpiecznych stworzeń, do której można się dostać zdobywając magiczny token, bardzo rzadki przedmiot upuszczany przez szczury. Legenda mówi, że ci, którzy odwiedzają Ratlantis, wracają z wiedzą o niezwykle potężnych ulepszeniach szczurów. Ale to oczywiście tylko legenda... chyba że?

Mod Rats oferuje także wsparcie dla kilku innych modów, takich jak Just Enough Items, Tinkers Construct, Chisel i Thaumcraft, które dodają nowe elementy i receptury związane z serem i szczurami.

Jeśli jesteś fanem Minecrafta i chcesz poznać świat szczurów, moda Rats jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Przejmij kontrolę nad tymi małymi stworzeniami, trenuj je, wykorzystuj ich umiejętności i ciesz się nowymi możliwościami, jakie daje ten mod. Pobierz Rats już teraz i zanurz się w fascynującym świecie Minecrafta!

Zrzuty ekranu z modów

Zrzut ekranu Rats #1493
Zrzut ekranu Rats #1494
Zrzut ekranu Rats #1495
Zrzut ekranu Rats #1496
Zrzut ekranu Rats #1497
Zrzut ekranu Rats #1498
Zrzut ekranu Rats #1499
Zrzut ekranu Rats #1500
Zrzut ekranu Rats #1501
Zrzut ekranu Rats #1502
Zrzut ekranu Rats #1503
Zrzut ekranu Rats #1504
Zrzut ekranu Rats #1505
Zrzut ekranu Rats #1506
Zrzut ekranu Rats #1507
Zrzut ekranu Rats #1508
Zrzut ekranu Rats #1509
Zrzut ekranu Rats #1510
Zrzut ekranu Rats #1511
Zrzut ekranu Rats #1512