Mody do Minecraft Right Chocolate Fix
Chocolate Fix logo

Chocolate Fix

Naprawiono błędy vanilli - głównie związane z generowaniem niestandardowych światów - które mają znacznie większy wpływ na modowane.

Dostępne na wersjach Minecraft

[1.16.4] [1.16.3]


Downloads 17M pobrania
Views 0 opinie
Created Utworzony 3 lata temu

Zasoby zewnętrzne

Twórcy modów

AlcatrazEscapee awatar

AlcatrazEscapee

Opis moda

Chocolate Fix to modyfikacja dla gry Minecraft, która ma na celu naprawienie błędów występujących w wersji podstawowej. Przede wszystkim koncentruje się ona na problemach z generowaniem światów niestandardowych, co ma duży wpływ na modyfikacje. Jeden z naprawionych problemów to przetasowanie identyfikatorów biomów przy dodawaniu lub usuwaniu pakietów danych dotyczących biomów. W wersji podstawowej istnieje możliwość, że dodanie lub usunięcie pakietu danych dotyczącego biomu spowoduje przetasowanie identyfikatorów biomów w istniejących światach. W przypadku modyfikacji, dodawanie lub usuwanie modyfikacji biomów, a nawet zablokowanie niektórych biomów, może spowodować przetasowanie biomów w istniejących światach lub nawet zmianę kolejności ich rejestracji. Chocolate Fix rozwiązuje ten problem, dodając paletę biomów do każdego kawałka terenu podczas jego zapisywania. Oznacza to, że kawałki terenu zapisane podczas aktywnej modyfikacji nie będą podlegały przetasowaniu biomów, o ile dany biom istnieje. Jeśli biom zostanie usunięty z świata, Chocolate Fix wykryje to i ponownie wygeneruje ten biom zgodnie z podstawowym generowaniem świata, a nie przydzieli mu losowego biomu na podstawie poprzedniego identyfikatora, jak to ma miejsce w wersji podstawowej.

Aktualizacja 2021-01-28: Forge podjął (bez powodzenia) próbę naprawienia tego problemu w wersji 34.1.42. Kilka tygodni później udało im się jednak naprawić ten problem (według moich własnych testów) w wersji 36.0.2. Ich naprawa nie koliduje z Chocolate Fix, który dodatkowo naprawia również problem MC-197616 (czego Forge nie robi). Jeśli jednak interesuje Cię przetasowanie identyfikatorów biomów, zalecam aktualizację Forge.

* Według moich testów nadal istnieją przypadki reprodukcji tego problemu, ale występują one tylko w przypadku pakietów danych dotyczących biomów. Jednak każdy przypadek reprodukcji, na jaki do tej pory natknąłem się, został przyćmiony przez problem MC-197616 (poniżej). Oznacza to, że chyba że napotkasz poniższy problem, nigdy nie będziesz mieć do czynienia z przetasowaniem identyfikatorów biomów.

MC-197616: Biomy pakietów danych z pojedynczym ustawieniem świata powodują masowe logowanie i nieprawidłowe biomy klienta. Związane z powyższym problemem, przy użyciu trybu pojedynczego biomu, biomy w świecie nie istnieją w rejestrze biotopów w czasie działania. Chocolate Fix jest w stanie naprawić serializację biotopów przez sieć w tym przypadku, co zapobiega wspomnianym wcześniej negatywnym skutkom przy próbie deserializacji nieprawidłowych biotopów po stronie klienta. Chocolate Fix wcześniej naprawiał również problem MC-197860, ale został on włączony do Forge w wersji 35.1.32 i nie jest już naprawiany przez Chocolate Fix.

Masz pytania lub potrzebujesz wsparcia? Dołącz do Discorda. Masz problemy? Zobacz Tracker Issue. Nazwa tej modyfikacji jest grą słów z modu Vanilla Fix, ponieważ nazwa Chocolate była już zajęta.

Pobierz Chocolate Fix

Nazwa pliku Ładowarka modowa Wersja Minecraft
Pobierz Chocolate Fix 1.16.4
chocolate-1.3.0-1.16.4.jar Forge 1.16.4
Pobierz Chocolate Fix 1.16.3
chocolate-1.0.7-1.16.3.jar Forge 1.16.3