Mody do Minecraft Right Alternate Current
Alternate Current logo

Alternate Current

Wydajna i nielokalna implementacja pyłu redstone


Downloads 13M pobrania
Views 0 opinie
Created Utworzony 2 lata temu

Zasoby zewnętrzne

Twórcy modów

SpaceWalkerRS awatar

SpaceWalkerRS

Opis moda

🎮 Mod Minecraft: Alternate Current 🚀Alternate Current to wydajna i niezależna od lokalizacji implementacja czerwonego pyłu w grze Minecraft. Głównym celem moda jest zmniejszenie opóźnień spowodowanych czerwonym pyłem, przez optymalizację obliczeń mocy i ograniczenie liczby emitowanych aktualizacji kształtu i bloku. Jako efekt uboczny, kolejność aktualizacji bloków w sieciach czerwonego pyłu jest przewidywalna i intuicyjna, a nie lokalna i chaotyczna.


🔧 Dlaczego czerwony pył jest tak opóźniony?Istnieją dwa główne powody, dla których czerwony pył jest opóźniony: niepotrzebne aktualizacje i niepotrzebne obliczenia, które są spowodowane tym, że czerwony pył aktualizuje się rekurencyjnie. Kabel czerwonego pyłu może zaktualizować swój poziom mocy ponad pół tuzina razy przed ustaleniem ostatecznej wartości, wykonując drogie obliczenia i emitując każdorazowo dużą ilość aktualizacji kształtu i bloku.


🛠️ Jak Alternate Current to naprawia?Alternate Current naprawia te problemy poprzez wykonanie obliczeń mocy całej sieci przed aktualizacją poziomów mocy. Każdy kabel sprawdzi moc od komponentów innych niż kable tylko raz, a moc od innych kabli tylko dwa razy. Źródła mocy w sieci są identyfikowane, a moc jest rozprowadzana stamtąd. Dzięki temu obliczenia są bardziej wydajne, a kolejność aktualizacji bardziej intuicyjna. Aktualizacje kształtu i bloku są emitowane tylko wtedy, gdy osiągnięty jest ostateczny poziom mocy, a każdy kabel emituje tylko niezbędne aktualizacje.


Wszystko to, zachowując wysoki poziom zgodności z Vanilla. Minimalna liczba modyfikacji kodu sprawia, że jest to łatwe do zastąpienia czerwonego pyłu w Vanilla.